Emocje.TV dołącza do akcji „Oglądaj Legalne”

Uprzejmie informujemy, że Emocje.TV dołączyło do akcji „Oglądaj Legalne”, której celem jest wskazanie i promowanie tych miejsc w Internecie, w których internauta ma gwarancję, że ogląda legalne treści. „Oglądaj Legalne” jest projektem organizowanym przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Od października 2014 roku Emocje.TV to miejsce, gdzie można oglądać większość meczów Tauron Basket Ligi. Wszystkie treści dostępne w serwisie realizujemy sami, od produkcji sygnału, po dystrybucję. Naszym głównym klientem jest kibic polskiej koszykówki i dlatego chcemy pokazać się jako wiarygodny partner, zapewniający dostęp do legalnych materiałów. Chcemy odróżnić się od tych wszystkich miejsc w Internecie, gdzie własność intelektualna nie jest respektowana i edukować naszych użytkowników, że legalne treści, to coś, za co warto płacić i co zawsze owocuje wyższą jakością i dostępem do coraz to nowych materiałów.” – Artur Kuszel, Media Mine Sp. z o.o.

Akcja „Oglądaj Legalne” została zainaugurowana przez IAB Polska ponad 2 lata temu, aby edukować internautów i wskazywać te podmioty, które z poszanowaniem praw autorskich dystrybuują treści w internecie. Przeprowadzone wówczas, przez IAB, badanie „Co oglądasz w internecie”, wskazało na potrzebę edukacji użytkowników i stworzenie praktycznego narzędzia ułatwiającego odróżnienie serwisu pirackiego od legalnego. Podmiotom przystępującym do akcji, IAB Polska przyznaje znak Oglądaj Legalne, który gwarantuje użytkownikowi legalność dystrybuowanych treści.