POMOC

Co zrobić jeśli transmisja „zacina się”?

tagi: , , , ,

Główną przyczyną zacinania się transmisji jest za wolne łącze internetowe u odbiorcy. Transmisje w emocje.tv nadawane są w trzech jakościach, więc w takiej sytuacji najlepiej wybrać niższą jakość i sprawdzić czy odtwarza się płynnie. Aby zmienić jakość wystarczy poruszyć kursorem myszki na ekranie transmisji (w trakcie jej trwania), w prawym, dolnym rogu pojawi się lista jakości do wyboru.

Dostawcy łącz internetowych sprzedają swoje usługi deklarując wyższą przepustowość łącza niż faktyczna. Często – zwłaszcza wśród mniejszych, lokalnych dostawców Internetu – zdarza się, że prędkość łącza spada np. w godzinach popołudniowych, kiedy jest największe obciążenie. Należy także pamiętać, że łącza mobilne (np. LTE) i radiowe nie są tak stabilne, jak łącza stacjonarne.

Zawsze przed oglądaniem transmisji należy sprawdzić czy programy uruchomione na komputerze nie korzystają z Internetu. Wszystkie aplikacje, które mają dostęp do Internetu i są włączone mogą pobierać aktualizacje i inne dane z sieci, co ma wpływ na obciążenie łącza internetowego, a w konsekwencji na płynność oglądania transmisji.

Czasami przyczyną problemów może być także zapora sieciowa (tzw. firewall) albo włączony program antywirusowy, który może blokować lub zwalniać strumień transmisji.

Logowanie

Korzystanie z serwisu Emocje.TV wymaga zalogowania.
Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.@